top of page

Netflix'ten bir yenilik daha: TUDUM

Sitenin ismine bir yerlerden aşina olabilirsiniz. İsmini Netflix’te play tuşuna bastıktan sonra duyulan sesten alıyor.Netflix CMO’su Bozoma Saint John about.netflix.com’da yayınladığı bir yazıda Tudum’u tüm dünyaya duyurdu.


Peki Tudum nedir?

Bu site, sevdiğiniz hikâyeleri daha yakından inceleyebileceğiniz bir yer.


Tudum'da hangi bilgilere ulaşabiliriz?


Sevdiğiniz dizi, film ve belgesellerle alakalı hiçbir yerde bulamayacağınız bilgilere Tudum'da kolayca erişebileceksiniz.


Bozoma Saint John Tudum'da hangi bilgilere erişebileceğimizi şu şekilde anlatıyor;


  • İçeriden bilgiler alın: You yeni sezon için onay aldı mı? Cobra Kai'ın 4. sezonu ne zaman geliyor? Son haberler için izlemede kalın.

  • Daha yakından inceleyin: Maid gerçek bir hikâyeden mi uyarlandı? Gölge ve Kemik'teki "kefta" nedir? The Witcher'ın oyuncularını başka hangi yapımlarda izlemiştik? Öyküler, jenerik akmaya başladığında bitmek zorunda değil.

  • Hikâyenin ötesine geçin: Squid Game eşofmanını nerede bulabilirim? The Harder They Fall müziklerinde neler var? Outer Banks'teki kolyeyi nasıl yapabilirim? Kullanışlı ipuçları, püf noktaları ve listelerle sevdiğiniz hikâyelere hayat verin.


Platforma incelediğimizde Netflix yapımlarına dair özel içerikleri, eleştirileri, fragmanları ve çok daha fazlasını görebiliyoruz. Netflix kullanıcısıysanız platform size izlediğiniz içeriklere benzer veya ilginizi çebelicek farklı içerikler de sunuyor. İzleme alışkanlıklarınıza göre ilgili haberleri bir alanda size gösteriyor. Merakla beklediğiniz yeni içeriklerin eklenme tarihlerini de Tudum'dan öğrenebiliyorsunuz.


Tudum'daki içerikler, bir abonenin izleme alışkanlıklarına göre oluşturuluyor. Yani Bridgerton'ı izleyen bir abone, Netflix hesabına giriş yaptığı cihazlarda Tudum'u açtığında Shonda Rhimes yapımı dizilerle ilgili hikayeleri görüyor veya Emily in Paris izleyen bir kişi, diziye özel hazırlanmış özel içerikleri okuyabiliyor. Tudum'daki içerikler yalnızca İngilizce olarak karşımıza çıkıyor. Şu an için içeriklerin ileride yerelleştirileceğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Bana Ulaşın

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page